reportaz Paweł Zgrzebnicki - Reportaż
Dzienniki Wypraw

Moją pasją od dawna są podróże. W ciągu ostatnich kilkunastu lat odwiedziłem ponad 60 krajów, dokumentując wszystkie wyprawy nie tylko w postaci klatek fotograficznych, filmowych, ale także reportaży. Część z nich publikowałem w sieci mając nadzieję, że dzięki temu będę mógł przybliżyć innym odległe światy, ludzi i ich cywilizacje.

Przez wiele lat prowadziłem serwis internetowy, w którym zamieszczałem relacje, opisy, zdjęcia, mapy oraz wszystko to, co pomagało przetrzeć szlaki na drodze do poznania niezwykłej różnorodności naszego świata.

Ale wszystko ma swój koniec, także Dzienniki Wypraw.

Po 11 latach, w 2016 roku, postanowiłem w końcu zamknąć ten rozdział, ale jeszcze przez jakiś czas utrzymać stronę przy życiu. W końcu to ponad 7000 szczegółowo opisanych zdjęć i 26 wypraw w różne części świata! Może jeszcze się komuś przydadzą?

Tak czy inaczej, Dzienniki Wypraw nie będą już aktualizowane, a całość serwisu przechodzi do historii jako jedna z pierwszych tak obszernych witryn podróżniczych w polskim Internecie.

Dziękuję wszystkim, dzięki którym serwis istniał, wszystkim którzy go oglądali i wspierali przez ponad dekadę publikacji.