o-mnie Paweł Zgrzebnicki - O mnie

Urodziłem się w 1977 roku. Ukończyłem Wydział Fizyki Uniwersytetu Jagiellońskiego. Jestem doktorantem na Wydziale Nauk Humanistycznych i Społecznych w Katedrze Antropologii Kultury SWPS Uniwersytetu Humanistycznospołecznego w Warszawie. Zajmuję się badaniem kultur i ich dokumentacją, przede wszystkim w formie fotografii dokumentalnej.

Po pierwszej, długiej podróży po Europie, w 2005 roku wyjechałem do Peru i Boliwii, co zapoczątkowało serię długich wypraw. Od tego czasu regularnie odwiedzam dalekie kraje, oddając się pasji podróżniczej, fotografując ludzi i ich otoczenie oraz zapisując swoje obserwacje w formie reportaży. Szczególnie interesują mnie sposoby istnienia ludzi. Jak różnią się od siebie? Jakie wartości wyznajemy? Ile z nich jest odmiennych a ile ma część wspólną? Dalekie wyprawy uczą pokory, a to co przywożę z każdej z wypraw stanowi dla mnie cenną pamiątkę i przypomnienie, jak ważne i piękne jest ludzkie życie i jak wiele szacunku i troski wymaga człowiek i przyroda. Staram się, aby moja praca miała charakter ilustracji reportażowej, była dokumentem przedstawiającym codzienne życie ludzi oraz ich otoczenia.

W pracy naukowej zajmuję się Teorią Aktora-Sieci, problematyką syntetycznych populacji, modelowaniem numerycznym kultur i etyką sztucznej inteligencji.